BELEDİYEMİZ

Belediyemizin kuruluş tarihi 1915' tir. Belediyemizde halen 1 Başkan, 4 Başkan Yardımcısı, 74 Memur, 78 Daimi İşçi ve 7 Sözleşmeli Personel olmak üzere 164 personel görev yapmaktadır.

MİSYON

" İlçe sınırları içindeki mahalli müşterek ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayarak, sağlıklı ve sürekli gelişen bir kentte; çağdaş kentsel dönüşümleri, güçlenen altyapısı, artan sosyal refah seviyesi ve ÖNCE İNSAN anlayışıyla özgün bir kimlik oluşturarak vatandaşlarımıza yüksek ve değerli yaşam kalitesi sunmak "

 

VİZYON

" Gelişimde ve değişimde öncü, teknolojiyi kullanan, kurumsal kimliği olan, stratejik yönetimi esas alan, sosyal ve kültürel açıdan gelişmiş, şeffaf, örnek ve model bir belediye olmak "

 

İLKELERİMİZ

-  Güler yüzlü, yapıcı bir hizmet anlayışı sunmak

- Katılımcı bir yönetim anlayışı ile tarafsız ve hesap verebilir olmak

- Tüm faaliyetlerde çevreye duyarlı olmak

- Kültürel değerlere ve geleneklere sahip çıkmak

- Yeniliklere ve değişime uyum sağlamak

- Hizmette kalite, hız, adalet ve eşitlik


Belediyeler; vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, idari ve mali özerkliğe sahip kamu tüzel kişileridir. Belediye Meclisi, Belediye Encümeni ve Belediye Başkanı gibi organlardan meydana gelir.
Sitemizde halkımızı bilgilendirmek ve iletişimi hızlandırmak amacı ile faaliyetlerimize, bizlere inanan ve desteğini esirgemeyen Malkaralılarla birlikte gerçekleştirdiğimiz hizmetlere ve yeni projelerimize yer verdik. Her işin başında muhabbetin olduğunu ve asıl başarının halkımızın gönlünde yer edinmek olduğu gerçeğini bir gün bile aklımızdan çıkarmadık.


Belediyemiz tarafından yürütülen başlıca çalışmalar şunlardır;

Kanalizasyon Projesi, Şehir İçme Suyu Projesi, Yağmur Suyu Kanalları Projesi, Elektrik Hatlarının yer altına alınması, Öğretmenler Parkı Yapılması, Biyolojik arıtma tesisi, Katı Atık Bertaraf tesisi, Toki tarafından konut yapılması, Sağlık ocağı yaptırılması, Okul yapılmasına yardımcı olunması,Seracılık projesi,Yeni şehir terminali yapılması, İmar planı revizyonu yapılması, Hasan Gürkan cad. düzenlemesi, 5 Adet şehir parkı yapılması, Öztrak parkının yeniden düzenlenmesi, Temizlik işinin özelleştirilmesi, 5 Yıllık İmar planı hazırlanması, Erenlerdeki çamlığın piknik alanı yapılması, Su alacaklarının tahsili, Kira alacaklarının tahsili, Oto galerilerinin şehir dışına çıkarılması, Mezbahanın özelleştirmesi, Kapalı pazar yeri yapılması, Şehir girişine saat kulesi yapılması, Belediye ihtiyaç mağazası kurulması, 30 muhtaç vatandaşa ev yaptırılması, 100 Muhtaç vatandaşın evinin tamiratının yaptırılması ve daha fazlası…

Birlikte başardık... 

Ulaş YURDAKUL
Belediye Başkanı

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için üye ol ya da giriş yap.

Tüm Yorumlar (0)

  • Henüz yorum yapılmamış.
Facebook Twitter Dailmotion Youtube

ANKET

İlçemize doğalgaz gelmesini istiyor musunuz?

TC.MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI Resmi Web Sitesidir.
Tüm Hakları Saklıdır.
E-POSTA LİSTEMİZE KATILIN