GÜNCEL

SEVDAMIZ MALKARA DEDİK VE BÜYÜK BİR PROJENİN DAHA İLK ADIMINI ATTIK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Camiatik Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 458 Ada, 118 Parsel No'da yapılacak olan Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesinin inşaat ruhsatı 13 Şubat 2018 Salı günü Malkara Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından onaylandı.

1873.57 m² parsel alanına yapılacak olan Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Etüt Proje Daire Başkanlığı, Etüt Proje ve Keşif Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olup, ihale tarihi Şubat ayı içerisinde kesinleşecektir.

Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesinin inşaat ruhsatının onaylanmasının ardından açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş YURDAKUL; “Projemizin inşaat ruhsatı belediyemiz tarafından verildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesinin ihale süreci başlatılarak, ihalesini yaptıktan hemen sonra yapım sürecini en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Proje, hem gençlerin hem de ailelerin hoşça zaman geçirebilecekleri şekilde farklı alternatifler ile hazırlandı. İlçemizde modern bir kültür merkezi yaparak vatandaşlarımızın birçok ihtiyacını karşılayacağız. Göreve geldiğimizde hazırladığımız ve Malkaramızın 5 yılını planlayan stratejik planımız doğrultusunda, önceliğimiz olan hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

“KÜÇÜK BİR ZÜMREYE DEĞİL; MALKARADA'DA YAŞAYAN HEMŞERİLERİMİZİN TAMAMINA HİZMET EDİYORUZ.”   

Çok amaçlı salon içinde sosyal etkinlik donatıları ve kent konseyi bölümleri yer alacak. Şehrimizin yönetimine katılma noktasında en etkili organlardan birisi olan, kent konseyi çalışmaları ile “birlikte yönetim” hedefimiz gerçekleşmiş olacaktır. Geçtiğimiz 4 yılı değerlendirdiğimizde “Belirli bir zümrenin hâkim olduğu Malkara'dan hemşerilerimizin ortak akıl ile hep birlikte yönettiği Malkara'ya kavuşturduk”. Bu yönetim modeli sayesinde hemşerilerimizin mutlu oldukları bir Malkara gerçeğine ulaştık. İlçemize bu güzel yatırımları getirmemizde bizden desteklerini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir ALBAYRAK'a teşekkür ediyorum. İlçemizi siyaset odaklı değil hizmet odaklı yönetiyoruz. Halkımızın yaşayacağı bir şehir inşa etmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapılacak olan Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesi şimdiden Malkaramıza hayırlı olsun. ”diyerek proje detaylarını paylaştı.

Malkara Kültür Merkezi (Çok Amaçlı Salon) projesi detayları;

1.Bodrum Kat Brüt İnşaat Alan = 829,96 m²  

Zemin Kat Brüt İnşaat Alan = 826,27 m²  

1. Kat Brüt İnşaat Alan = 656,75 m²  

Toplam İnşaat Alanı = 2312,98 m²

 

Bodrum Kat; Sinema Salonu (76 Kişilik), Toplantı Salonu (33 Kişilik), Bay Bayan Mescit, Bay Bayan Abdesthane, Bay Bayan Ve Engelli Tuvalet ve Teknik Hacimler Yer Almaktadır.

Zemin Kat; Giriş Holu, Güvenlik Odası, İdari Odalar, Bay Bayan Vip Odaları, Çok Amaçlı Salonun Sahne Arkası, Bay Bayan ve Engelli Tuvaletler Yer Almaktadır.

1. Kat; Çok Amaçlı Salon (300 Kişilik), Fuaye, Kafeterya ve Mutfak Yer Almaktadır.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü