ŞEHİTLİK CADDESİ TRAFİĞE KAPALI ALAN YAYALAŞTIRMA VE ÇEVRE DÜZENLEME YAPIM İŞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

20 Görüntüleme

Malkara Belediyesi ile Salman İnşaat Taah. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. arasında 26 Mart 2015 Perşembe günü saat 16.00'da Şehitlik Caddesi Trafiğe Kapalı Alan Yayalaştırma ve Çevre Düzenleme Yapım İşinin protokolü imzalandı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Salman İnşaat Taah. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Adil Salman arasında imzaların atılmasının ardından 10 gün içinde yer teslimi yapılarak yapım işine başlanılacaktır. İşin süresi ise yer tesliminden itibaren 90 gündür.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında; “İnsan odaklı belediyecilik anlayışı içerisinde esnafımıza verdiğimiz değerle esnafımızı da düşünerek ticaret akışının hızlanacağı Şehitlik Caddesi'nin Trafiğe Kapalı Alan Yayalaştırma ve Çevre Düzenleme Yapım İşi protokolünü imzaladık. On gün sonra yer teslimini yapacağız ve ardından da doksan gün sonra iş tamamlanıp hayata geçtiğinde Şehitlik Caddesi canlanacak ve halkımız eskiden olduğu gibi Şehitlik Caddesinde keyifli vakit geçirebilecekler. Şehitlik Caddesi üzerindeki esnaflarımız da eskiden olduğu gibi hak ettikleri iş ve ticaret hacmine ulaşabileceklerdir. İmzalamış olduğumuz protokolün Malkaramıza ve Malkaralı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Salman İnşaat Taah. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Adil Salman ise Şehitlik Caddesinin doğal taş süslemeleriyle, ışıklandırmasıyla ve projesiyle birlikte Trakya'nın son derece modern ve estetik caddelerinden biri olacağını belirtti.

Şehitlik Caddesi Trafiğe Kapalı Alan Yayalaştırma ve Çevre Düzenleme projesi çerçevesinde; 40 adet empriye ahşap bank, 35 adet mevcut ağaç, 74 adet alçak aydınlatma, 45 adet elektrik direği, engelli yolu, ikmal parkları, dinlenme alanında 4 adet gölge sistemi, 5 adet tanıtım platformu, 3 adet su sebili, 8 grup elektronik bariyer, 169 adet kompozit yol babası, 4 adet brüt oturma grubu yer alacaktır. Cadde düzenlenmesinin imalat boyu 279.15 m.'dir.

 

Haber Kaynak: Basın ve Halkla İlişkiler

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için üye ol ya da giriş yap.

Tüm Yorumlar (0)

  • Henüz yorum yapılmamış.
Facebook Twitter Youtube

ANKET

İlçemize doğalgaz gelmesini istiyor musunuz?

TC.MALKARA BELEDİYE BAŞKANLIĞI Resmi Web Sitesidir.
Tüm Hakları Saklıdır.
E-POSTA LİSTEMİZE KATILIN