GÜNCEL

MALKARA BELEDİYESİ İLE TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PROTOKOL İMZALADI

Malkara Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 11.30'da Belediye Başkanlığı Makamında Mimari Projelerin Elektronik Ortamda Alınmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokol imzalandı.

Protokolü Malkara Belediyesi adına Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Malkara İlçe Tapu Müdürü İzzet Gürbüz tarafından imzalandı.

İmzalanan protokol ile kurulan ortak sistemle, kat irtifakı ve kat mülkiyeti işlemleri için istenen belgeler elektronik ortamdan Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Vatandaşlar kat ittifakı ve kat mülkiyeti işlemleri için mimari projelerin belediyeden müdürlüğe elektronik ortamda gönderilmesini talep ederek, işlemlerini kısa sürede tamamlayabilecek. Kat irtifakı ve mülkiyeti işlemlerine ellerindeki veya belediyeden temin edecekleri mimari projeyi ve diğer belgeleri belediyeye onaylatarak, tapu müdürlüğüne elden götürme işlemi yapmak zorunda kalmayacak. Bir hata durumunda ise düzeltme işlemleri için iki kurum arasında gidip gelme yapılmayacak. Yeni uygulamayla hiçbir belge taşımaksızın belediye veya Tapu Müdürlüğü'ne müracaat ile söz konusu belgelerin elektronik ortamda gönderim işlemi tamamlanacak. Bu sayede söz konusu belgeler, fiziki ortam dışında elektronik ortamda da arşivlenebilecek.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü