GÜNCEL

SAAT 19.19'DA MALKARA TEK SES, TEK YÜREK İSTİKLAL MARŞI'NI VE GENÇLİK MARŞI’NI OKUDU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yılı nedeniyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 19.19'da tüm Türkiye ile birlikte Malkara ilçe genelinde vatandaşlar evlerinin balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşı'nı okuyarak bayram coşkusunu yaşadılar.

Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs 2020 Salı akşamı saat 19.19’da belediye hoparlöründen İstiklal Marşı’mızın ve Gençlik Marşı’mızın okunduğu esnada Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızda ellerinde Türk Bayrakları ile balkonlara çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mızı okuyup eşlik ettiler.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer, Ahmet Nazif Balcı, Malkara Belediye Meclis Üyesi Volkan Soğancılar ise Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı’mızı ve Gençlik Marşı’mızı coşku ve gururla okudular.

Milli Mücadele'nin ilk adımı olan 19 Mayıs'ın 101. Yılını coşku ve gururla kutladıklarını belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını ve Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. Yıl dönümünü kutladık. 1919 ruhuyla tek yürek, İstiklâl Marşımızı ve Gençlik Marşımızı Malkaralı hemşehrilermizle beraber okuduk. Bu bayramda yan yana olamasak da ay yıldızlı bayrağımızın altında aynı bayram coşkusunu yaşıyoruz. Atatürk ve vatan sevgisini, bayramın sevincini yüreğinde hisseden tüm hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü