GÜNCEL

"SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN" SLOGANI İLE MALKARA'DA KORONAVİRÜSE KARŞI DENETİMLER DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Koronavirüs denetimleri kapsamında ilçemizde Koronavirüs tedbirlerini denetlediler.

İlçe Emniyet, Zabıta, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan denetimlerde; hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına ilişkin denetimler yaptı. Denetimlerde vatandaşlar, kurallara uyulması konusunda uyarıldı. İlçe merkezinde gerçekleştirilen denetim kapsamında Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul işyerlerini tek tek gezerek, maske, mesafe ve temizlik konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundular.

Denetimlerin vatandaşlarımızın sağlığını korumaya yönelik yapıldığını belirten Malkara vurgulayan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “İlçe Kaymakamımız Sayın Kerem Süleyman Yüksel, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Ahmet Hakan Yıldız, kolluk kuvvetlerimiz ve zabıta müdürlüğü personellerimizle birlikte Koronavirüsün yayılmaması için hemşehrilerimizin aldığı tedbirleri inceledik.  Hemşehrilerimize maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunarak, alınan tedbirlere uyulması gerektiğini bir kez daha belirttik. Kuralla uyulmadığı takdirde cezai işlemin uygulanacağını hemşehrilerimize önemle bildirdik. Bu süreci en sağlıklı şekilde atlatmak için önlemlerimizi almaya ve denetimlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü